Dešimt priežasčių, kodėl atostogoms verta rinktis kelionę į Kiprą

1. Puikus oras visus metus

Skaičiuojama, kad Kipre saulė šviečia 340 dienų per metus. Oro temperatūra net šalčiausiais – sausio ir vasario – mėnesiais retai nukrenta žemiau 18-os laipsnių. Todėl kipriečiai sako, kad saloje egzistuoja du metų laikai – pavasaris ir vasara. Tad atostogų Kipre metu pasimėgauti karštos saulės spinduliais galima nuo kovo iki lapkričio. Šiais mėnesiais praktiškai nelyja, o termometro stulpelis pasiekia 25-35 laipsnius karščio. Kipro krantus skalaujančios Viduržemio jūros vanduo net žiemą „neatšala“ žemiau nei 17 laipsnių, kai mūsų Baltijos jūros vanduo taip įšyla tik vidurvasarį. Gegužės-spalio mėnesiais jūros vandens temperatūra siekia net 24-28 laipsnius.

2. Pigiau, nei kituose Europos kurortuose

Pasiekti Kiprą patogiausia tiesioginiu žemų sąnaudų kompanijų „Ryanair“ ir „Wizzair“ skrydžiais iš Kauno bei Vilniaus, kurie vykdomi visus metus. Kiek daugiau nei tris valandas trunkančios kelionės į Kiprą kaina prasideda vos nuo penkiasdešimties eurų į abi puses, o išsinuomoti puikiai įrengtus apartamentus šalia Viduržemio jūros galite tik nuo 50 eurų už parą. Nesikandžioja ir maisto, gėrimų bei pramogų kainos. Soti vakarienė su gėrimais kainuos 6-12 eurų žmogui,  puikaus kiprietiško vyno butelis atsieis 2-6 eurus, o norintys sutaupyti ir gamintis maistą patys išleis ne ką daugiau, nei Lietuvoje.

3. Maistas

Kipras – tikras gurmanų rojus. Vietinių ruošiamam maistui unikalų prieskonį suteikia saloje persipynusios Graikijos, Afrikos ir Viduriniųjų Rytų virtuvės. Nuo šviežių kalmarų, abejingų nepaliekančio ožkos ir avies sūrio „Halloumi“, tradicinėje kiprietiškoje krosnyje kepto ėrienos patiekalo „Kleftiko” iki vietiniame meduje išmirkytų ir burnoje tirpstančių kepinių. Kiekvienas turistas per atostogas Kipre turi bent kartą paragauti tradicinio mėsos ar žuvies „Meze“. Jį sudaro apie dvi dešimtys ar daugiau mini-patiekalų, kuriuos skanaujant galima geriausiai susipažinti su vietinės virtuvės ypatumais. Kipriečiai ypatingą svarbą teikia maisto šviežumui – tokį gyventojų požiūrį padėjo suformuoti ir salos geografinė padėtis. Dėl palankaus klimato vaisių ir daržovių derlius čia nuimamas net iki keturių kartų per metus, o citrusiniai vaismedžiai auga tiesiog kiekvieno Kipro salos gyventojo kieme.

4. Vietinių žmonių svetingumas

Kipriečiai garsėja savo draugiškumu. Garantuojame, kad vietiniai gyventojai Jus pasitiks labai šiltai, o atpalaiduojančią atostogų Kipre nuotaiką jausite bet kurioje salos vietoje. Daugiau nei 90 proc. šalies gyventojų gali susikalbėti angliškai, praktiškai visose turistų lankomose vietose bei restoranuose susikalbėsite ir rusiškai.

5. Gamta

Žmogaus nepaliesti Kipro nacionaliniai parkai, per tūkstančius metų jūros suformuotos uolos, įspūdingi iškyšuliai, įlankos bei išraiškingos pakrantės. Kipro gamta – labai įvairiapusiška. Ryte Trodoso kalnuose galite išvysti net sniegą ir paslidinėti specialiai įrengtose trasose, o popiet vos už trijų dešimčių kilometrų nusileidę į pajūrį – jau degintis paplūdimyje. Kipras taip pat yra ideali vieta pasivaikščiojimų mėgėjams. Jie gali rinktis tiek kalnuose bei pakrantėse suformuotas trasas, tiek žmogaus dar nepramintus takus.

6. Paplūdimiai

Kipre – vieni gražiausių paplūdimių Europoje. Dangaus žydrumo vanduo, auksinis smėlis ir egzotiškos palmės – tai tipinis Kipro paplūdimio vaizdas. Net 57-i salos paplūdimiai gali pasigirti prestižiniu Mėlynosios vėliavos sertifikatu. Jis suteikiamas remiantis 29-iais vandens kokybės, aplinkosaugos, paslaugų bei saugumo kriterijais. Lietuvoje tokį sertifikatą turi vos 3 paplūdimiai, o pustrečio karto nei Kipras didesnėje Sardinijos saloje – 18.

7. Vynas

Ar žinojote, kad šis visame pasaulyje pamėgtas gėrimas Kipre gaminamas jau daugiau nei  4 tūkstančius metų, o vyndarystės tradicijas čia puoselėjo saloje gyvenę senovės graikai, egiptiečiai ir romėnai. Iš Kipro yra kilęs ir seniausias pasaulio vynas „Commandaria“. Šis saldus raudonas vynas rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 12-ojo amžiaus, tačiau manoma, kad jo ištakos siekia kur kas ankstesnius laikus. Trodoso kalnų kaimeliuose šio pagal senovės tradicijas gaminto vyno galite paragauti ir dabar. Kiprui būdingas Viduržemio jūros klimatas leidžia auginti įvairiausias vynuogių rūšis, todėl savos gamybos vyno Jums gali pasiūlyti beveik kiekvienas salos miestelis.

8. Viena sala – dvi šalys

Nikosija – paskutinė Europos sostinė, padalyta į dvi dalis ir priklausanti skirtingoms valstybėms. Turkija valdo pusę visos salos, todėl lankydamiesi Kipre turite neeilinę galimybę pajusti dviejų kultūrų skirtumus. Norint patekti į Šiaurės Kiprą užtenka turėti tapatybės kortelę – kirsti sieną pėsčiomis turistai gali dviejuose punktuose, o vairuojantys automobilį – keturiuose. Šiaurinė salos dalis labiausiai garsėja senovinėmis pilimis ir vienuolynais bei apleistu Varošos miestu, kuris laikomas vienu iš dešimties įspūdingiausių miestų vaiduoklių pasaulyje. Turistus itin žavi ir laukinės gamtos paplūdimiai bei galimybė pasivaikščioti daugybe kalnuose esančių trasų.

9. Istorija ir kultūra

Turtingą Kipro salos istoriją formavo net trijų civilizacijų kultūros: senovės Graikijos, Romos ir Bizantijos imperijos. Susipažinti su istorine salos raida galima aplankant archeologines vietas, senovės romėnų pilių bei miestų griuvėsius ir įvairius muziejus. Juose savo smalsumą galės patenkinti ir naujų žinių apie Kipro salą gaus net ir giliau istorija besidomintis turistas. Ypatingą svarbą kipriečių gyvenime užima tradicijos ir papročiai – vietiniai stengiasi juos išsaugoti tokius, kokie buvo gajūs prieš galybę metų.

10. Naktinis gyvenimas

Rytinė Kipro salos dalis visame pasaulyje garsėja įvairiapusiu naktiniu gyvenimu, kuris įtiks kiekvieno poilsiautojo skoniui. Platų pramogų pasirinkimą ras ir mėgstantys pasinerti į naktinio gyvenimo sūkurį, ir ieškantys romantikos ar norintys atsipalaiduoti. Kipro naktinio gyvenimo sostine laikomas Agia Napos miestelis. Jis garsėja naktiniais klubais, barais, „Pub‘ais“, restoranais bei kitomis pramogomis. Platų naktinių pramogų pasirinkimą siūlo ir pietinėje salos dalyje esantys Limasolio bei Larnakos miestai, tačiau jie negali prilygti turistų pamėgtai Agia Napai.

Pasižvalgykite po Kipro salą
+