05
Bir-2015

Privatus turas Kipro saloje pranoko keliautojų lūkesčius

imageKipras. Taip mums ir reikia

2015 metų kovo 6 diena. Nuspręsta – šį pavasarį į Kiprą. Principui nenusižengiame – važiuojame ten, kur dar nebuvome. Pradedu ieškot variantų. Šį kartą norim ne mažiau 4 žvaigždučių viešbučio su ,,All inclusive“ sistema. Norim pamatyti salos įžymybes, aplankyti Nikosiją etc.

Tez Tour atmetu iš karto: savaitę gyventi tarp pusgirčių pirmykščių chamų rusų – mano tolerancija tiek toli nesiekia, kad už savo pinigus jausčiausi kaip tarybinių laikų kokioje nors Feodosijoje. Todėl ką? Google visagalis. Ir štai tame Google tarp visų agentūrų pasiūlymų ir nuorodų kukliai šypsosi www.kipriukas.lt. Turiu prisipažinti, kad iš karto tik prabėgomis peržvelgiau svetainę. Lyg ir nieko, bet čia tik koks septintas variantas, todėl ieškau toliau. Po dar keliolikos variantų grįžtu į kipriuką ir perskaitau atsiliepimus. Pirmas įspūdis – per daug jau tie atsiliepimai teigiami. Antras įspūdis – o ką gi siūlo Rokas ir Ugnė? Kairėje ekrano pusėje mane maloniai kviečia parašyti užklausą. Tai kodėl gi ir ne? Taip prasidėjo susirašinėjimas, pasibaigęs puikia kelione ir pažintimi su nuostabiais organizatoriais.

Galiu pasakyti, kad per ilgametę keliavimo praktiką tokio požiūrio nesame sutikę. Buvo labai panašių, bet būtent tokio – ne. Tokio teigiamo, aišku. Manydamas esąs patyręs keliautojas, galvojau, kad viską galiu ir pats. Nieko panašaus. Gal ir galiu, bet tik kai ką. Susiradau 5 žvaigždučių viešbutį, pigesnį už Roko pasiūlytą 4 žvaigždučių. Kokia pirma mintis? Kažką jaunimas ne taip galvoja. Skrenda laiškas į Kiprą: ,,Rokai, o tai kas čia darosi ir t.t.“ Atsakymas privertė permąstyti ankstesnių kelionių patirtį. Rokas atsiunčia nuorodą, kurią atsidaręs perskaitau, kad mano pasirinkto viešbučio pliaže kiekvieną sezoną nuskęsta 1-2 turistai . Nežiūrint į tai, kad kabo įspėjamieji plakatai. Bet kas gi juos skaito? O žinant mano avantiūristo charakterį, į jūrą lįsčiau. Ar priburbuliuočiau, kitas klausimas, bet galimybę turėčiau. Tai kaip netikėti Roku?

Ar Jūs kada nors atostogavote užsienyje, žinodami, kad viskuo, ABSOLIUČIAI VISKUO, už Jus jau pasirūpinta? Bet kokia problemikė, jei ir iškiltų, išspręsta būtų tą pačią minutę, užtektų surinkti Roko arba Ugnės telefono numerį? O po to būtų pasiūlyta kompensuoti skambučio kainą? Neapgaudinėkit savęs – taip neatostogavote. O kad Jūsų vienintelis rūpestis – kaip visko paragauti, nes maistas viešbutyje superinis ir tuo pačiu neparsivežti papildomų kilogramų ant pilvo? Irgi taip nebuvo? Aišku, kad ne.

Prieš kelionę planavome (o važiavome trys šeimos, iš viso šešiese), kad nuomosim automobilį, pavažinėsim po salą, pasižmonėsim… Rimtai siūlau – nedarykit šitaip. Visai ne dėl kelių kokybės, Kipre keliai idealūs. Pirma, todėl, kad Kipre eismas vyksta kaire kelio puse. Tad, jei neturite vairavimo Anglijoje patirties, geriau nepradėkite. Nieko iš to gero nebus – kam Jums tas stresas? Antra – todėl, kad nelabai žinote (tiksliau – visai nežinote) kur važiuoti ir ką žiūrėti. O jei manote, kad žinote, nes prieš tai pasiskaitėt internete, tai irgi nežinote. Roko ekskursija po visą, VISĄ, salą pralenkė bet kokius lūkesčius. Apie įspūdžius nerašysiu, tai reikia pamatyti patiems. Todėl, jeigu jau norite pamatyti ir sužinoti, važiuokite su Roku. Jis pats vairuoja, todėl karštą dieną Jums niekas netrukdys, patogiai atsilošus sėdynėje, klausytis įdomaus pasakojimo ir gaivintis šaltu kiprietišku KEO alumi (arba turkišku EFES – čia jau pagal skonį).

Dar galiu pasakyti, kad kelionės organizavimas vyksta visiškai civilizuotai – paslaugų teikimo sutartis, bankiniai pervedimai ir panašūs skaidrūs dalykai. Mes, pavyzdžiui, sumą už kelionę pervedėme per kelis kartus – dėl banko dienos operacijų limito. Tai irgi patogu. Beje, apie pinigus. Už tai, ką mes gavome, mano nuomone, sumokėjome nedidelę kainą. Tikrai. Ypač, kai pažiūri agentūrų paketus.

Išvados. Jeigu šitame gyvenime spėsime, į Kiprą būtinai grįšime. Būtinai. Jau vien todėl, kad šį kartą gyvenome Paphos, o kitą kartą važiuosim į Ayia Napa. O ką, principas ,,važiuoti ten, kur dar nebuvome“ nenukenčia. Jeigu sugalvosite aplankyti Kiprą, pirmiausiai parašykit Rokui ir Ugnei. Mes taip padarėm. Turėjom nuostabią gyvenimo savaitę. Taip mums ir reikia.

Ovidijus ir kompanija,

Kipras, Paphos, 2015 gegužė

 

Dalinkis: